Menü |
AQUAPOND - elfogadható árak, jelentős árengedmények 190.000 Ft feletti vásárlás esetén. Elég a kosárba helyezni a terméket és látható az árengedmény nagysága. Minél többet vásárol, annál nagyobb a árkedvezmény. Érdeklődjön a 0630 5246735-ös telefonszámon. Árak megegyezés szerint!
A medence víz bezöldülésének több oka is lehet. A leggyakoribb az elégtelen kémiai kezelés és a hirtelen változó időjárás (pl. erős eső), valamint a hibás adagoló szivattyú, vagy a gyenge vízáramlás is gondot okozhat. Ezért nem szabad elhanyagolni a medence rendszeres karbantartását. Ha azt veszi észre, hogy a medence vize zöldülni kezd, a lehető leggyorsabb beavatkozásra van szükség.
Amennyiben a medencevíz bezöldült, a következő lépéseket javasoljuk:
1. A medencevíz PH értékének ellenőrzése és beállítása – az első teendő a medencevíz kémhatásának beállítása. Ezt a pH érték mutatja egy 0-14 fokozatú skálán. A 7-es semleges érték. Ez alatt az érték alatt a víz savas, fölötte lúgos jellegű. A medencékhez ajánlott pH-érték kissé lúgos, mivel az emberi szem pH-értéke 7,5 körül van. A 7,2 alatti pH-érték csípi a fürdőzők szemét és korrozív hatású, így ez alatti érték nem ajánlott. A 7,8 fölött sem ajánlott, mivel ez szintén kedvezőtlen a szemnek és a klórozó szerek hatékonysága is nagymértékben csökken.
2. Klórszint ellenőrizze és beállítsa – a medencevíz fertőtlenítésének leghatékonyabb módja még mindig a klórtartamú vegyszerek alkalmazása. Semmilyen más módszer nem pusztítja el ennyire hatékonyan a kórokozókat és algákat. Fontos, hogy a szabadklór tartalomnak a vízben 0,6 és 1,0 mg/l között kell lennie, különben nem tudja megfelelően kifejteni fertőtlenítő hatását.
3. Algicid használata - az algicid feladata a moszat és az alga megsemmisítése és az új moszat kialakulás megelőzése. A terméket a medencében lévő víz mennyiségétől függően alkalmazza az adott utasítások alapján.
4. Flokkulálószer használata – a flokkulálószer megkönnyíti a medence vizének tisztítását. Használatával a kisebb szennyeződések is könnyedén eltávolíthatóak lesznek a szűrővel, így megőrizheti a víz tisztaságát és a medence épségét. A flokkulálószer pelyheket képez a szennyeződésből, amelyek a szűrőbe ülepednek. A flokkulálószert az adott termék utasításainak megfelelően kell alkalmazni.
A 2., 3. és a 4. pontot többfunkciós tablettákkal is lehetséges helyettesíteni.
5. Folyamatos szűrés - ez különösen a pelyhes szennyeződések rögzítéséhez fontos és a víz tisztításához. Amennyiben automatikus adagoló állomással rendelkezik, ennek köszönhetően lehetséges lesz a víz értékeinek folyamatos megfigyelése, és szükség esetén a PH mínusz / klór adagolása.
6. Szűrő öblítése – bezöldült medencevíz estén a szűrő átmosását a szokásosnál gyakrabban szükséges végrehajtani. Az öblítés végrehajtását javasoljuk naponta kétszer elvégezni.
7. Vízelvezetés - amennyiben a finom zöld bevonat a medence falához ragad, akkor szükséges lesz kefe segítségével megtisztítani a medence falait és az alját. A megtisztítás után várjon egy órát, amíg a moszat leülepedik a padlóra, és kézzel szívja fel a medence alját. Ebben az esetben szívás közben ne használja a hatjáratú szelepen található szűrő helyzetet, de egyenesen a hulladékba irányítsa, mert a szűrő ezt a finom moszatot nem képes elfogni, és a fúvókákon keresztül a szennyezett víz visszatérne a medencébe.
8. PH és klór rendszeres ellenőrzése - ne felejtse el ellenőrizni ezeket az értékeket akkor sem amikor a víz tisztítása folyamatban van. Ha nem optimálisak az értékek, alkalmazza a PH / klór kémiát szükség szerint.
9. Folyamatos karbantartás - ne hanyagolja el a medence folyamatos karbantartását ebben az esetben sem. Ellenőrizze a fölöző és a vízforgató kosarakat, és mindazt, amit ez a karbantartás magába foglal, annak érdekében, hogy a medence minél előbb megfelelő állapotba kerüljön.